Bulkamid

bulkamid

 

Společnost  MEDITRADE rozšířila své portfolio o nový produkt, tentokrát z divize urogynekologie. Jde o unikátní produkt na českém trhu, který je zaměřen na ženskou stresovou inkontinenci.

 

Stresová inkontinence je problém, který postihuje milióny žen. Obyčejně vzniká důsledkem oslabení nebo poškození svalů, které mají bránit úniku moči, jako jsou svaly pánevního dna a uretrálního svěrače. Jejich oslabení může způsobit únik moči, když je močový měchýř pod  tlakem.

V současné době je dostupných více forem efektivní léčby. Jednou z nich je i léčba pomocí Bulkamid®, tedy injekční formou výplně do měkkých tkání. Tři až čtyři dávky hydrogelu Bulkamid® se injekčně aplikují do stěny močové trubice, aby posílil její uzavírací mechanizmus.

 

Bulkamid® je hydrogel, který tvoří 2,5 % polyakrylamid a 97,5 % apyrogenní voda. Tento materiál je biokompatibilní, není absorbovatelný okolní tkání, neobsahuje mikročástice a zůstává na místě aplikace. Taktéž nezpůsobuje alergické reakce, zachovává elasticitu a strukturu tkáně a nezpůsobuje jeho tvrdnutí. Při léčbě  hydrogelem Bulkamid® jde o miniinvazivní proceduru, vykonávanou pod lokální anestezií  s nízkou mírou komplikací a krátkou dobou rekonvalescence.

 

Více informací o produktu najdete v našem letáku a na stránce www.bulkamid.com.

 

 

1. implantace Bulkamid na Slovensku

27.10.2015

Univerzitná nemocnice Bratislava - Nemocnice Ružinov

doc. MUDr. Ivan Hollý, CSc. - primář II. gynekologicko-porodnickej kliniky LF UK a UNB

MUDr. Peter Papcún - lékář II. gynekologicko-porodnickej kliniky LF UK a UNB

bulkamid bulkamid bulkamid