Meditrade

Společnost MEDITRADE je výhradní distributor vybraných světových výrobců zdravotnického materiálu pro léčbu srdečně-cévních onemocnění, poskytující řešení v oblasti arytmologie, intervenční kardiologie a radiologie, srdeční a cévní chirurgie a intenzívní medicíny.

Kontakt:
Meditrade spol. s r. o.
Příbramská 1337
710 00 Ostrava - Sl. Ostrava
Česká republika

T: +420 590 999 800
F: +420 590 999 803
meditrade(a)meditrade(.)cz

YouTube
www.cardio.sk
www.angio.sk

Aktuality

Říjen 2015

NOVINKA

Chord-X™ Mitral Valve Chordal Repair System – systém pro ulehčení reparace šlašinek mitrální chlopně

On-X

Produkt Chord-X Systém je novinkou od společnosti On-X Life Technologies, kterou na český trh uvádí distribuční společnost MEDITRADE. Set Chord-X Systém je určen ke zjednodušení a urychlení reparace šlašinek (angl. chord) při operaci mitrální chlopně.

Set obsahuje předpřipravené velikosti umělých smyček, které slouží na opravu šlašinek, ale také samostatnou soupravu nití s měřicím přístrojem, pomocí kterého si chirurg může sám odměřit a připravit potřebnou velikost smyček.

 

NOVINKA

UltraVision - systém na odstraňování dýmu během laparoskopické operace

Ultravision

Přístroj Ultravision™ od společnosti Alesi Surgical je nový revoluční systém, který odstraňuje chirurgický dým ze zorného pole operatérů a také zabraňuje jeho uvolňování do prostoru operačního sálu během laparoskopické operace. Tohoto výsledku dosahuje urychlením přirozené sedimentace částic dýmu.

Ultravision™  funguje na základě elektrostatického srážení, tedy technologie, které je vysoce účinným prostředkem na odstranění částic rozptýlených ve vzduchu. Tento proces vyžaduje málo energie. Přibližně až o 500 – 1 000 krát méně než ostatní elektrochirurgické nástroje.

Více informací o produktu najdete na stránce www.alesi-surgical.com.

 

Srpen 2015

AirSeal® - přístupový systém pro laparoskopickou chirurgii

Surgiquest

Produkt AirSeal® od společnosti Surgiquest je jedinečný inteligentní a integrovaný přístupový systém pro laparoskopickou a robotickou chirurgii, který představuje revoluční transformaci konvenční insuflace, trokarů a filtrovacích hadicových systémů používaných za posledních 20 let.

Poskytováním stabilní pneumoperitonea, kontinuálního odvádění kouře a kvůli ventilu bez přístupu k břišní dutině, může systém AirSeal® snižovat dobu trvání zákroků, jakož i náklady, které při konvenční insuflaci, trokarech a filtrovacích hadicových systémech jednoduše není možné.

Více informací o produktu najdete na stránce www.surgiquest.com.

 

Červenec 2015

Bulkamid® - řešení ženské stresové inkontinence

Martan Bulkamid

Společnost  MEDITRADE rozšířila své portfolio o nový produkt, tentokrát z divize urogynekologie. Jde o unikátní produkt na českém trhu, který je zaměřen na ženskou stresovou inkontinenci.

Stresová inkontinence je problém, který postihuje milióny žen. Obyčejně vzniká důsledkem oslabení nebo poškození svalů, které mají bránit úniku moči, jako jsou svaly pánevního dna a uretrálního svěrače. Jejich oslabení může způsobit únik moči, když je močový měchýř pod  tlakem.

V současné době je dostupných více forem efektivní léčby. Jednou z nich je i léčba pomocí Bulkamid®, tedy injekční formou výplně do měkkých tkání. Tři až čtyři dávky hydrogelu Bulkamid® se injekčně aplikují do stěny močové trubice, aby posílil její uzavírací mechanizmus.

Bulkamid® je hydrogel, který tvoří 2,5 % polyakrylamid a 97,5 % apyrogenní voda. Tento materiál je biokompatibilní, není absorbovatelný okolní tkání, neobsahuje mikročástice a zůstává na místě aplikace. Taktéž nezpůsobuje alergické reakce, zachovává elasticitu a strukturu tkáně a nezpůsobuje jeho tvrdnutí. Při léčbě  hydrogelem Bulkamid® jde o miniinvazivní proceduru, vykonávanou pod lokální anestezií  s nízkou mírou komplikací a krátkou dobou rekonvalescence.

Více informací o produktu najdete v našem letáku a na stránce www.bulkamid.com.

 

CytoSorb® - filtr k předcházení sepse a její léčba

CytoSorb

Společnost MEDITRADE začíná s distribucí nového produktu CytoSorb®. Jde o mimotělní adsorbér cytokinů, který může být použit se standardními přístroji na hemodialýzu v jakékoliv situaci, když jsou cytokiny zvýšené.

Zahrnuje proto širokou škálu případů, kdy jsou cytokiny zodpovědné za nebezpečné zánětové reakce, včetně akutních kritických onemocnění jako je sepse a infekce, popáleniny, úraz, syndrom akutní respirační tísně, těžká akutní pankreatitida, selhání jater, chřipka a komplikace v kardiochirurgii, stejně jako u jiných chronických onemocnění jako je rakovina, kachexie rakoviny, autoimunitní onemocnění a podobně.

Cílem CytoSorb® je pomáhat imunitnímu systému tím, že odstraní nadměrné množství cytokinů (často nazývaných "cytokinová bouřka") a další zánětlivé toxiny u kriticky nemocných pacientů. V současné době se pracuje na více než 40 studiích, jejichž cílem je vytvářet další data ohledně používání CytoSorb® v různých případech.

Více informací o produktu najdete na stránce www.cytosorb.com.